Bob decides to go into business selling lemonade. He buys a wooden stand for $45 and sets it up outside his house. He figures that the cost of lemons, sugar, and paper cups for each glass of lemonade sold will be 10¢. Which of these expressions describes his cost for making g glasses of lemonade?

Questions 37

ATI TEAS 7

ATI TEAS 7 Test Bank

TEAS Test Practice Math Questions

No questions available.